Relacja z otwarcia Ogrodu

To wspaniale, że możemy znów gościć Was w naszym Ogrodzie. Wczorajsze otwarcie sezonu przyciągnęło wielu gości. Mamy nadzieję, że nasze plany na najbliższe miesiące będą odpowiadać Waszym potrzebom.

#AromatycznyBotaniczny – pod tą nazwą kryje się rok tematyczny, którego przewodnim tematem będzie zapach. Tuż po świętach wielkanocnych zaprosimy Was na #wykład inaugurujący prof. Marcina Zycha dyrektora Ogrodu Botanicznego UW – „Sekretny język roślin”.
Wykład odbędzie się stacjonarnie w Ogrodzie, będzie również transmitowany online.

Poza wyglądem roślin, jednym z najważniejszych sposobów ich komunikacji z otoczeniem jest #zapach. Interakcja z zapylaczami, odstraszanie roślinożerców czy przyciąganie grzybów mikoryzowych – to tylko niektóre przykłady zapachowej #komunikacji roślin z ich otoczeniem.

W najbliższym sezonie w Ogrodzie Botanicznym będziemy zachęcać Was do doświadczania Ogrodu z użyciem węchu. Zapachowej komunikacji roślin poświęcimy też naszą aktywność naukową i dydaktyczną – przyjrzymy się najbardziej aktualnym badaniom naukowym.

Przygotujemy dla Was również wykłady, warsztaty i zaprosimy na zapachowe spacery po Ogrodzie. Czerwiec będzie pod tym względem szczególnie aktywny – poczęstujemy Was m.in. zapachem Ogrodu o zachodzie słońca!
Szczegóły niebawem do zobaczenia w Ogrodzie!

Wskazówki dojazdu

Ogród Botaniczny
Uniwersytetu Warszawskiego

Aleje Ujazdowskie 4,
00-478 Warszawa

Ogród
Oaza przyrody w wielkim mieście

Dostępny
codziennie i dni świąteczne: 10:00 - 20:00
KASY czynne do godziny: 19:00

Szklarnie
Tropikalny las w centrum Warszawy

Dostępne
wtorek-niedziela, dni świąteczne: 10:00 - 20:00
KASY czynne do godz: 19:00 (ostatnie wejście: 19:20)

Używamy plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z naszej witryny. Przeglądając tę stronę, zgadzasz się na używanie przez nas plików cookie.